Armėnija – čia galėjo būti Lietuva

Tipinio lietuvio žinios apie Armėnija prasideda nuo šašlykų ir baigiasi Kim Kardashian. Tačiau ši šalis jums turėtu būti įdomi vienu labai svarbiu aspektu – ji leidžia pažvelgti į alternatyvią istoriją, kur būtu Lietuva, jei vietoje lygiavimosi į Vakarus ji būtų pasirinkusi Rytus ir grįžtų atgal į motulės Rusijos glėbį.

Jau kelintą dieną Jerevane vyksta protestai, kuriuos išprovokavo pernakt penktadaliu pabrangusi elektra. Jos brangimas nebuvo pagrindinė neramumų priežastis, tačiau to pakako, kad į gatves išeitų dešimtys tūkstančiu savo gyvenimais nepatenkintų žmonių

Senoji socdemų gvardija dažnai kartoja vieną maldelę – reikia tik draugauti su Rusija ir Lietuva turės pigias dujas, nes Putinas yra geras ir už palankumą visada dosniai atsilygina. Tai va – šiems silpnapročiams aš siūlau atkreipti dėmesį į Armėniją, kuri ne tai kad draugauja su Rusija, o ištikimai jai tarnauja.

Rusijos žodis Armėnijos valdžiai yra įstatymas. Elektros tinklai, dujotiekiai, elektrinės, mobiliųjų tinklų operatoriai, dalis bankų, geležinkeliai, net sovietinių elektronikos gamintojų likučiai buvo praktiškai už dyką atiduoti Kremliui.

Kad suprastumėt kaip Armėnų politikai keliaklupsčiauja prieš Rusiją, pateiksiu pavyzdį – kai 2015 m. sausio 21 d. rusų kareivis Gyumri mieste išžudė visą 7 asmenų šeimą: vyrus, moteris ir vaikus, valdžia sulaikyto nusikaltėlio teisti nesirengė ir, nežiūrint į masinius armėnų protestus, tą gyvulį, be jokių svarstymų ar diskusijų perdavė Rusijai, o vietos valdžiažmogiai patys pradėjo laidyti sąmokslo teorijas, apie neva tai čia kažkokias priešų provokacija, kad Armėnijoje būtų sukelti antirusiški sentimentai.

Yra sakoma, kad lietuvį tarp užsieniečių galima atpažinti iš amžinai susiraukusio veido, tačiau jūs nežinote kas yra rūškanas veidas, kol nenuvykote į Armėniją. Lietuviai raukosi, nes bedarbio pašalpos neužtenka aifonui ir reikia tenkintis niekingu Androidu, o armėnai – nes jie banaliai negali išgyventi. Visos kainos toje nelaimingoje šalyje yra praktiškai tokios pačios, kaip Lietuvoje, tačiau daugumos armėnų pajamos dvigubai, o gal net trigubai mažesnės, nei lietuvių. Kaip tuomet jie išgyvena? Imdami paskolas – armėnai yra iki ausų paskendę skolose. Situaciją blogina ir tai, kad kreditai ten teikiami tik eurais arba doleriais, o kai vietos valiuta 2014 m. pabaigoje smarkiai nuvertėjo – tie kas turi pasiėmę paskolas, atsidūrė dar gilesnėse duobėse.

Skurdą visada pažinsi iš rusiškų automobilių pertekliaus. Jų Armėnijoje važinėja labai daug.

Aš dažnai smarkiai kritikuoju Lietuvą, nors išties lyginant su Armėnija – Lietuva yra kažkoks Singapūras ant steroidų. Jei nori gerai gyventi Marijos žemėje, pakanka įsteigti verslą, pradėti daug galvoti, greitai bėgioti, sukurti rišlią vadybos sistemą ir viskas – profit. To Armėnijoje taip lengvai nepadarysi – nėra ten jokių verslų steigimų per kelias valandas internete, elektroninių deklaracijų teikimo, ar aiškaus teisinio reguliavimo: jei nesusitarei su vietos klano atstovu – verslo neįsteigsi, jei klano galvai kažkas pamokėjo, kad tave uždarytų – garantuotai subankrutuosi. Visur korupcija, duoklės ir reketas. Armėnijoje visiškai nesvarbu ką tu moki, kiek turi aukštųjų, ar koks esi protingas, ten užvis svarbiausia – ką tu pažįsti. Ir tai dar niekada nebūsi saugus, nes vieną dieną tu su klanais sugyveni puikiai, o kitą – į jų vietas ateina nauji žmonės, su savo taisyklėmis ir protekcijomis.
Žodžiu verslininkai ten gyvena tarsi sėdėtų ant taburetės su viena koja – bet koks neatsargus judesys ir skaudžiai krenti žemyn.

Aptriušę namai, purvinos gatvės, kažkokios neaiškios prekyvietės, visur tvyrantis pūvančių šiukšlių dvokas – tai yra tipinės armėniškos gatvės realybė.

Verslininkams ten nesaldu, o paprastiems žmonėms* – nepalyginamai sunkiau. Nedarbo lygis Armėnijoje visada švytuoja ties 15-20 proc. Socialinė apsauga** ten praktiškai neegzistuojanti – pašalpų nėra, pensijos mikroskopinės, nemokamos sveikatos apsaugos nėra. Armėnai neturi centrinio šildymo – pas visus butuose stovi kreivom rankom sudėti, kartais pasproginėjantys, ar gyventojus panuodijantys dujiniai boileriai, kuriuose rusena brangios Gazpromo dujos. Paradoksalu, bet armėnai, turėdami du bedieviškai naftingus kaimynus pašonėje – Azerbaidžaną ir Iraną, dujas importuoja iš Rusijos.

Matyt Rusijoje dujos tokios geros, kad jas verta transportuoti per dvigubai didesnį atstumą, nei tai galima būtų daryti iš Azerbaidžano ar Irano.

Apskritai ten daug kur galima pamatyti Rusijos plaukuotas rankas, o baisiausias jų darbas – armėnų ir azerų konflitkas dėl Kalnų Karabacho. 80-tųjų pabaigoje ir 90-tųjų pradžioje, sovietų imperijos likučiai, beskylančiose respublikose, pradėjo burti visokios jedinstveninkų tipo judėjimus, kurių pagrindinis tikslas – skatinti tautines nesantaikas, destabilizuoti nepriklausomybes beatkuriančias valstybes ir jas po vieną surankioti atgal į sąjungą. Pabaltijije tas nesisekė – kad ir kaip visokie nevzorovai gąsdino, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje neva naikinamais rusais, kad ir kaip buvo mėginta išprovokuoti įvairius separatizmo judėjimus*** – tas tiesiog neprigijo ir toliau kelių nereikšmingų demonstracijų nenuėjo. Tačiau Kaukaze tai davė realių rezultatų – Gruzijoje net du regionai – Abchazija ir Pietų Osetija pradėjo ginkluotą konfliktą su centrine valdžia, kuris baigėsi atviru pilietiniu karu, o Armėnijoje prasidėjo azerų, o Azerbaidžane – armėnų pogromai ir dar po šiai dienai nepasibaigęs karinis konfliktas dėl Kalnų Karabacho, kuriame kas dieną žūsta žmonės.

Kai žinai Armėnų ir Azerų istoriją, kurie ilgus metus gana taikiai sugyveno****, sunkiai suvoki, kodėl jie kariauja vienas su kitu. Tačiau, kuomet atkreipi dėmesį, kas abiems šalims pardavinėja ginkluotę – viskas atsistoja į savo vietas. Rusija Armėniją supykdė su visais kaimynais, izoliavo pavertė savo kolonija ir taip užsitikrino jos absoliučią priklausomybę*****.

Vienintelė daugumos armėnų svajonė – išvažiuoti. Iš Armėnijos kasmet pabėga šimtai tūkstančių žmonių. Šią šalį dar gelbsti tipinės Vidurinių Rytų demografinės tradicijos – anksti tuoktis ir gimdyti bent po porą vaikų. Jeigu ne tai ir uždaros sienos – Armėnija per kelis dešimtmečius tiesiog išnyktų.

O kadaise, armėnai buvo viena iš labiausiai pasiturinčių sovietinių tautų ir atkūrusę nepriklausomybę, galėjo tapti regiono lyderiais – turimos aukso kasyklos, gerai išvystyti elektronikos, robotikos ir deimantų perdirbimo verslai – trys naftingos šalys pašonėje, kurios galėjo užtikrinti nepertraukiamą pigių dujų ir naftos tiekimą, patogi geografinė padėtis, dėl kurios galima buvo vystyti tranzito verslus, didelė, plati ir galinga armėnų diaspora, galėjusi vietos verslininkus užmėtyti paskolomis ir investicijomis. Šiandien ši šalis virto Kaukazo piktžaizde – skurdi ir atsilikusi, kurioje retai kur pamatysi veikiančią gamyklą ar tiesiog laimingų žmonių. Pasirinkusi bendradarbiavimą su Rusija ji pardavė savo sielą velniui ir dabar dėl to kenčia, be aiškių galimybių kažką pakeisti.

Gerai pažiūrėkit į Armėnija ir džiaukitės, kad Lietuvos žmonėms užteko proto pasakyti, jog jos ateitis yra Vakaruose. Jeigu, 1990-tųjų antrojoje pusėje būtų nugalėję kitokie sentimentai – šiose nuotraukose būtų ne desperatiški ir pikti kažkokių tai ten armėnų, o jūsų ir jūsų artimųjų veidai.

* Visada nemėgau šito termino, kodėl turėtumėt ir jūs – labai puikiai išaiškino ponai commonsensoviečiai.

** Teisybės ir aiškumo dėlei – aš nemėgstu socialinės apsaugos – anksčiau vėliau ji virsta monstru, ryjančiu žmonių produktyvumą ir skatinančių veltėdystę, tačiau kai nėra visiškai jokių galimybių užsidirbti, net pokazūchinės gerovės valstybės nebūvimas yra tiesiog spjūvis į veidą.

*** Daug kas pamiršo, kad buvo mėginama išprovokuoti Vilniaus krašto lenkus, kad jie kaip kokia Padniestrė kurtų savo liaudies respubliką ir atsiskyrinėtų nuo Lietuvos.

**** Bent jau daug taikiau, nei Lietuva sugyveno su Lenkija.

***** Armėnai patys pajuokauja, kad sovietmečiu turėjo daugiau nepriklausomybės nuo Rusijos, nei dabar.

68 Comments

 1. seo services godaddy
  seo services godaddy 2019-10-18 at 15:22 .

  seo services godaddy

  qdcnspvsy vpheq psryuqt gbxe sibezbqirqcphsh

 2. a comment is here
  a comment is here 2020-01-19 at 01:19 .

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 3. zip code Tallahassee
  zip code Tallahassee 2020-01-19 at 01:21 .

  … [Trackback]

  […] Here you can find 2183 additional Info on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 4. online trophy builder
  online trophy builder 2020-01-19 at 02:00 .

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 6. best memphis dentist
  best memphis dentist 2020-01-19 at 17:49 .

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 7. … [Trackback]

  […] Here you will find 8191 more Info on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 8. … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 9. huong dan dang ky fun88
  huong dan dang ky fun88 2020-01-20 at 04:43 .

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 10. pressure washing companies
  pressure washing companies 2020-01-20 at 04:54 .

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 11. … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 12. porn
  porn 2020-01-20 at 19:45 .

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 13. porn
  porn 2020-01-21 at 04:54 .

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 14. 안전바카라
  안전바카라 2020-01-21 at 05:31 .

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 15. seo consultant cambridge
  seo consultant cambridge 2020-01-22 at 01:21 .

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 16. … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 17. Casino Offers
  Casino Offers 2020-01-22 at 16:08 .

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 18. heavy duty car magnets
  heavy duty car magnets 2020-01-23 at 01:16 .

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 19. continue reading
  continue reading 2020-01-23 at 20:53 .

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 20. สมัคร vegus168
  สมัคร vegus168 2020-01-25 at 01:13 .

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 21. ca cuoc keo the thao chau a
  ca cuoc keo the thao chau a 2020-01-25 at 01:37 .

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 22. Nick Bang
  Nick Bang 2020-01-25 at 18:50 .

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: siaubas.popo.lt/2015/06/25/armenija-cia-galejo-buti-lietuva/ […]

 23. is hydroxychloroquine over the counter medication

  themselves orbital irradiation below

 24. hydroxychloroquine approved by fda

  orange periodization little

 25. hydroxychloroquine generic names

  boundary hypotension venture

 26. pour on priligy
  pour on priligy 2021-08-27 at 08:30 .

  discount coupon for dapoxetine

  front peptic ulcer comprehensive

 27. ivermectin 625

  military eighth cranial nerve natural

 28. coffee and stromectol

  japanese cartilaginous joint pile

 29. soolantra 12 mg tablet price

  income high blood pressure young

 30. prednisone for inflammation
  prednisone for inflammation 2021-09-25 at 12:57 .

  deltasone treat uti

  relative cervical radiculopathy network

 31. generic ivermectin online

  rely adipose tissue with

 32. potassium antiparasitic
  potassium antiparasitic 2021-10-04 at 14:47 .

  clavivermecta 12

  testing substance dependence tool

 33. ivermectin pills for sale
  ivermectin pills for sale 2021-10-05 at 03:32 .

  ivermectin treatment

  leaf forehead lift film

 34. ivermectin prices human
  ivermectin prices human 2021-10-07 at 06:15 .

  ivermectin for sale

  prisoner insulin resistance owner

 35. where can i buy over the counter viagra

  critic peritonitis urge

 36. psy-
  psy- 2022-06-02 at 01:11 .

  psy-

  psy-

 37. projectio
  projectio 2022-06-02 at 03:34 .

  projectio

  projectio

 38. moskva psiholog online
  moskva psiholog online 2022-06-02 at 04:19 .

  moskva psiholog online

  moskva psiholog online

 39. psy online
  psy online 2022-06-02 at 20:02 .

  psy online

  psy online

 40. uels ukrain
  uels ukrain 2022-06-05 at 14:50 .

  uels ukrain

  uels ukrain

 41. DPTPtNqS
  DPTPtNqS 2022-06-11 at 00:50 .

  DPTPtNqS

  DPTPtNqS

 42. qQ8KZZE6
  qQ8KZZE6 2022-06-11 at 03:31 .

  qQ8KZZE6

  qQ8KZZE6

 43. D6tuzANh
  D6tuzANh 2022-06-11 at 04:13 .

  D6tuzANh

  D6tuzANh

 44. SHKALA TONOV
  SHKALA TONOV 2022-06-11 at 21:21 .

  SHKALA TONOV

  SHKALA TONOV

 45. Øêàëà òîíîâ
  Øêàëà òîíîâ 2022-06-12 at 02:57 .

  Øêàëà òîíîâ

  Øêàëà òîíîâ

 46. russianmanagement.com
  russianmanagement.com 2022-06-12 at 08:44 .

  russianmanagement.com

  russianmanagement.com

 47. chelovek-iz-90-h
  chelovek-iz-90-h 2022-06-12 at 11:52 .

  chelovek-iz-90-h

  chelovek-iz-90-h

 48. 3Hk12Bl
  3Hk12Bl 2022-06-14 at 15:50 .

  3Hk12Bl

  3Hk12Bl

 49. 3NOZC44
  3NOZC44 2022-06-14 at 17:01 .

  3NOZC44

  3NOZC44

 50. 01211
  01211 2022-06-14 at 20:51 .

  01211

  01211 21546

 51. tor-lyubov-i-grom
  tor-lyubov-i-grom 2022-06-15 at 09:49 .

  tor-lyubov-i-grom

  tor-lyubov-i-grom

 52. film-tor-2022
  film-tor-2022 2022-06-15 at 10:24 .

  film-tor-2022

  film-tor-2022

 53. hd-tor-2022
  hd-tor-2022 2022-06-15 at 11:01 .

  hd-tor-2022

  hd-tor-2022

 54. hdorg2.ru
  hdorg2.ru 2022-06-15 at 12:35 .

  hdorg2.ru

  hdorg2.ru

 55. Psikholog
  Psikholog 2022-06-16 at 10:23 .

  Psikholog

  Psikholog

 56. netstate.ru
  netstate.ru 2022-06-17 at 22:53 .

  netstate.ru

  netstate.ru

 57. Link
  Link 2022-06-21 at 18:23 .

  Link

  Link

 58. tor-lyubov-i-grom.ru
  tor-lyubov-i-grom.ru 2022-06-25 at 11:12 .

  tor-lyubov-i-grom.ru

  tor-lyubov-i-grom.ru

 59. psy
  psy 2022-06-26 at 12:49 .

  psy

  psy

 60. chelovek soznaniye mozg
  chelovek soznaniye mozg 2022-06-26 at 17:58 .

  chelovek soznaniye mozg

  chelovek soznaniye mozg

 61. bit.ly
  bit.ly 2022-06-28 at 11:35 .

  bit.ly

  bit.ly

 62. cleantalkorg2.ru
  cleantalkorg2.ru 2022-06-30 at 15:14 .

  cleantalkorg2.ru

  cleantalkorg2.ru

 63. bucha killings
  bucha killings 2022-07-02 at 14:28 .

  bucha killings

  bucha killings

 64. War in Ukraine
  War in Ukraine 2022-07-02 at 15:17 .

  War in Ukraine

  War in Ukraine

 65. Ukraine
  Ukraine 2022-07-02 at 16:02 .

  Ukraine

  Ukraine

 66. Ukraine news – live
  Ukraine news – live 2022-07-02 at 16:44 .

  Ukraine news – live

  Ukraine news – live

 67. The Latest Ukraine News
  The Latest Ukraine News 2022-07-02 at 19:55 .

  The Latest Ukraine News

  The Latest Ukraine News

 68. site
  site 2022-07-06 at 00:26 .

  site

  site

Post Comment

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar